Ege Beşe sitesine başarıyla abone oldunuz
Harika! Şimdi Ege Beşe sitesindeki içeriklerin tamamına erişmek için planlara göz atın
Tekrar hoşgeldiniz! Başarıyla giriş yaptınız.
Başarılı! Hesabınız tamamen aktif edildi, artık tüm içeriklere erişebilirsiniz.
Başarılı! Ödeme bilgileriniz güncellendi.
Ödeme bilgilerinizin güncellenmesi başarısız oldu.

Hakkımda

Ben kimim?

2000 yılında doğmuş Z kuşağından biriyim. Hacettepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okuyorum. Bölümümle bir alakam yok, detayları hikayemin tamamında okuyabilirsiniz. İlk internet sitemi 12 yaşımda kurdum. Dijital pazarlamayla tanışma sürecim çoğu insan gibi SEO ile başladı. Kendimi geliştirdim ve SEO tek hizmet verdiğim alan olmaktan çıktı. Google Ads, Facebook & Instagram Reklamları, İçerik Pazarlaması, Performans Pazarlaması gibi birçok alanda uzmanlaştım. E-Ticaret ile hikayem 4 yıl öncesine kadar gidiyor. Birçok markaya bu konuda hizmet verdim. Kendi e-ticaret sitelerim de var.


Hikayem ne?

Oynadığım oyunların hilelerini not almak için açtığım bir internet sitem vardı. Bu internet sitesini insanlar Google’dan buluyordu ve siteme yorum yapıyorlardı. Başka insanlarla etkileşime girmek beni çok mutlu etmişti, bu yüzden daha fazla insana ulaşmak istedim. Sitemin trafiğini artırmak için neler yapabilirim diye araştırırken SEO ile tanıştım. SEO’yu kendi sitemde uygulamaya başladım ve uygulamalarla birlikte trafiğim de artmaya başlamıştı. Bu oyun hilesi paylaşılan sitedeki etkileşimi sevdiğim için, benim de takip ettiğim forumlar gibi bir forum kurdum ve yaklaşık 5 bin üyeye ulaştım. Bu dönemde AdSense ile ve banner reklamları öğrendim. İlk defa internetten para kazanmıştım ve belki de bugünleri görmemin en büyük sebebi de budur. Farklı şeyleri araştırırken kendimi webmaster forumlarında buldum. Burada birçok şey öğrendim, öğrendiğim en büyük şey ise, bilgimi satabilmekti. Yani internetten para kazanmak sadece reklamlarla olan bir şey değildi. SEO hizmetleri satarak devam ettim. Freelancer olarak 14-15 yaşlarımda, ciddi anlamda oturduğum yerden para kazanıyordum. Bunu birkaç sene yaptıktan sonra işlerimi daha da büyütmem gerektiğini fark ettim.


Başarılarım neler?

Google Ads Reklam Yönetimi

google ads yönetimi referans
Bizimle çalışmadan önce 2 aylık bir süreçte 8.665₺ harcayarak yalnızca 31 adet telefon tıklama dönüşümü alan müşterimizin Google Ads performans raporudur.
google ads yönetimi referans
Bu da yine aynı şekilde 2 aylık bir süreçte 6.230₺ harcayarak 16,500 tık aldığı reklam hesabının görüntüsü.

Peki dönüşümleri ne durumda?

google ads yönetimi referans
Tag Manager ile etkinlik izleme kurduk ve 2 aylık reklam döneminde 475 tekil telefon araması etkinliği takip edildi.

Genel istatistikleri:

  • -%27 oranında daha az harcama yapıldı,
  • -%7 oranında daha az reklam tıklaması elde edildi,
  • -%66 oranında daha az reklam görüntülenmesi elde edildi.

Ancak asıl önemli olan,

  • +%1532 oranında daha fazla telefon araması dönüşümü takip edildi.

Bir Google Ads Uzmanı ile çalışmanın getirisi size daha çoktur. Reklam yönetimi için ödenen ücret fazla gelebilir ama şunu sormalısınız, reklam yönetimi için ödediğim ücret + reklam bütçesi ödemesi %1532 gibi bir dönüşüm artışı sağlayacak mı?

Burada önemli olan şey kullanıcı niyetinin uygun olduğu kelimelerde reklam çıkmak, doğru eşleme kullanmak, düzenli anahtar kelime takibi yapmak, dönüşüm takibini yapabilmek ve daha birçok farklı şey.

İşte burada Google Ads Uzmanı yeteneklerini gösterir.


Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Danışmanlığı

seo referansı
Yüksek hacimli kelimelerde ilk sıralara yükselerek + öne çıkan snippet’te yer almaya başlayarak 1 ayda %265 organik büyüme yaşayan bir çalışmamızdır. Doğru teknik yapılandırma, kullanıcı için değerli içerik üretme, AMP kullanımı ve aktif sosyal medya kullanımı sayesinde sıfır backlinkle düzenli yükseliş yaşamaktadır.

Projelerim neler?

Çeşitli ajans isimleri buldum bu isimlerle siteler açtım, kurumsal hizmet vermeye başladım. Hepsini kapadım. Hayatımın kilometre taşlarından birisi olan CORAZU’yu kurdum ve ilk şirketimi 19 yaşımda Corazu E-Ticaret olarak açtım. Tüm işlerimi aşağıdan görebilirsiniz.

  • CORAZU, dönüşüm odaklı bir dijital pazarlama ajansıdır. SEO hizmeti, Google Ads Hesap Yönetimi, Facebook & Instagram Reklam Yönetimi, İçerik Pazarlaması, Web Tasarımı gibi çeşitli hizmetler sunar. Yüzlerce farklı markada referansları vardır.
  • İçerikly, markalara profesyonel içerik yazarlığı hizmeti sunan bir dijital içerik ajansıdır. SEO uyumlu ve kullanıcı odaklı kurumsal içerikler yazan kalabalık ve uzman bir yazar kadrosuna sahiptir. Tam zamanlı editörlerle kalite standartları olan içerik hizmeti verir.
  • Güzel SEO, kendi SEO çalışmasını yapabilen kişilere, ihtiyacı olan backlink gibi kaynakları sağlayan bir e-ticaret sitesidir. Backlink paketleri, organik yorum hizmetleri, reklam hesapları, SEO raporlama hizmetleri sunar. SEO mağazasıdır.
  • HazirSiten.com, KOBİ’lere uygun fiyatlı hazır & fonksiyonel web tasarım hizmeti veren bir girişimdir. Alan adı kayıt, hosting hizmeti gibi hizmetleri de vardır. Onlarca farklı kategoride, yüzlerce hazır SEO ve mobil uyumlu, yönetim panelli web tasarım hizmeti sunar.

İletişime nasıl geçersiniz?

Herhangi bir sebepten dolayı benimle iletişime geçmek isterseniz iletişim sayfasını kullanabilirsiniz (gitmek için buraya tıklayın) veya aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Telefon Numaram: 0530 044 4806

E-Posta Adresim: info@egebese.com

Sosyal Medya Hesaplarım: