Backlink Araştırması

Backlink araştırması hizmetleri, hangi sitelerden yönlendirme aldığınızı net şekilde görebilmenizi sağlayan hizmetlerdir. SEO projelerim çevresinde sizlere sunduğum Backlink araştırması, arama motorunda marka adınızı ve web adresiniz yükseltmek kullandığım bir basamaktır. Eğer kalitesi yüksek adreslerden bancklink alırsanız, arama motorları sitenizin kalitesini de daha yüksek görür. Bu yüzden size ihtiyacını olan backlink araştırmasını sunuyorum. Öncelikli olarak sizden daha iyi bir konumda olan rakipleriniz varsa ilk olarak onları yakalamayı ve ardından onları geçmeyi SEO çalışmasından hedefliyorum. Bu işlem için de backlink çalışmalarım son derece destekleyici bir adımı oluştururlar.

Belirttiğim gibi arama motorları backlink yönlendirmelerini sitenizin kalite ve otorite göstergeleri olarak algılarlar. Backlink analizi yapmak sitenize yönlendirme yapan tüm bağlantıları tespit etmemi sağlar. Bu analizde doğal olamayan ve spam içerikli olan bağlantıları da rahatlıkla yakalayıp, bunlardan korunmanızı sağlıyorum. Markanız ve web adresiniz için asılsız bilgileri sunan backlinkleri tespit edip, Google’a gerekli bildirimleri sağlıyorum.

Rakiplerinizin Backlinklerini Araştırmak En Etkilisi

Backlink araştırmaları gerekleştirirken analiz edilmesi gereken tek site sizinki değildir. Rakiplerinizin sitelerinin ve backlinklerinin de analiz edilmesi gerekir. Onların yararlanmış olduğu kaliteli backlinklerden haberdar olmak sizin için avantaj sağlar. Tam bu noktada rakip backlink araştırması gerçekleştirerek, sektörünüze ait kaliteli backlink sağlanan adresleri tespit ediyorum. Bu adreslere ve daha iyi sonuçlar sağlayan varyantlarına ise geniş çapta bir çalışmayla ulaşarak, sizin için arama motorunda yükselmeyi artıcı koşulları oluşturuyorum.

Backlink Araştırması ile Net Sonuçlar Elde Edin

Backlink araştırması hizmeti, net sonuçları elde edebileceğiniz yapıda olmalıdır. İnsan tahminine dayalı sonuçlar üzerinden Backlink analiz yapılması mümkün değildir. Eğer tahmini verilerden yararlanılan bir hizmet alıyorsanız, bunun profesyonel şartlara uygunluk taşımadığını ifade edebilirim.

Backlink analiz hizmeti sunarken arama motorları ile ilişkili olan analiz araçlarından yararlanıyorum. Araştırmak için sizinde uygun gördüğünüz adresleri seçip, ardından araştırma araçları ile çalışmaya başlıyorum. Özellikle net sonuçları vermekte etkili olan Ahrefs, SEMrush, Moz ve daha pek çok araç üzerinden farklı araştırma adımlarını izliyorum. Bu araçlar ile arama motorlarının web adresinizi en iyi şekilde puanlayacağı, doğal ve güvenli backlinklere erişiyorum.

Detaylı Backlink Araştırması Hizmeti

Backlink araştırma hizmetinden süreci parçalara bölerek detaya inen bir yöntemden yararlanabileniz önemlidir. Özellikle en temel metriklerden biri olan toplam bağlantı sayısı göz ardı edilmemelidir. Sizin için sunduğum backlink araştırmasında, sitenizin toplam geri bağlantı sayınsı rakiplerinizin toplam ger bağlantı sayısı ile karşılaştırıyorum. Bu kapsamda ise sitenizin arama motorları tarafından algılanan otorite seviyesini açık şekilde saptıyorum. Analizler ardından gerekli raporlamayı gerçekleştirerek, detaylı bir bilgilendirme ile sizin de bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyorum.

Örneğin daha önceden web siteniz için 1’den fazla backlink verilmişse bu kötüye işaret etmez. Ancak ikinci bir backlink’in aynı konumdan verilmiş olması otorite sarsıcı bir uygulama olabilir. Backlink işlemlerinin nasıl bir yöntem üzerinden gerçekleştirildiği de önemlidir. Bu açıdan çalışmalarımda farklı alternatifleri değerlendirme yolunu tercih ederek, başarılı sonuçları sizlere sunuyorum.

Etkili ve Doğru Backlinkler Alabileceğiniz Kaliteli Siteleri Görün

Backlink araştırma danışmanlığı yapılırken esas olan web adresinizin otoritesini korumak ve kaliteli adresleri birer seçenek olarak sunabilmektir. Bu açıdan, backlink araşmalarımda bağlantı veren sitelerinde puanlarını analiz ediyorum. Aynı anda rakipleriniz için bağlantı veren sitelerin arama motoru puanlarını da ele alarak, bir raporu ortaya koyuyorum.

Kapsamlı bir araştırma bazında elde ettiğim veriler web adresiniz için en doğru seçenekleri sunar. Eğer rakiplerinize düşük otorite puanlarını veren siteler bulunuyor ise bu alanlardan backlink almamanız gerekir. Araştırmalarım bazında ise bu siteler açık şekilde ortaya çıkar ve web adresiniz bu sitelerden korunabilir. Rakiplerinize düşük puan getiren backlink adresleri SEO çalışmama dahil etmeyeceğim adreslerdir.

İletişim için:

Scroll to Top