Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti, müşterilerinize sosyal medya üzerinden ulaşmanızı, marka adınızı sosyal medyada duyurmanızı ve etkili bir tanıtım gerçekleştirebilmenizi sağlayan hizmettir. Marka kimliğinizi ve hizmetinizi sosyal ağ kullanıcılarına ulaştırmak için gerekli tüm çalışmaları bir sosyal medya danışmanı olarak gerçekleştiriyorum. Diğer yandan süreci takip ederek, dijital pazarlama alanında da başarıya ulaşabilmenizi sağlayacak adımları izliyorum.

Sosyal Medya Danışman Desteğiyle İdeal Stratejiye Sahip Olun

Eğer ticari bir düşünde ile web adresi açarak yola çıktıysanız, sosyal ağlardan tanıtım alanında destek almanız gerekir. Çünkü günümüzde çocukların dahi ilgili olduğu sosyal ağlarda, hedef kitlenize ulaşma olasılığınız oldukça yüksektir. Sosyal medya tanıtımları ile pazarlamada kara ulaşmak ise rastgele bir süreç sonunda gerçekleşmez. Şirketiniz, markanıza, web adresinize ait sosyal medya hesaplarının bir uzmanca doğru yönetilmesi gerekir. Tam bu noktada sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunarak, uygun planlamayı, stratejiyi ve yönetimi sizler için gerçekleştiriyorum.

Hizmet kapsamında ilk olarak sosyal medya hesaplarınız açıyorum. Ardından işin strateji kısmı ile ilgileniyorum. Belirlediğin strateji çerçevesinde potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize hitap edecek içeriklere sosyal medya hesaplarınızda yer veriyorum. Onların dikkatini sürekli olarak güncellediğim içerikler ile çekiyorum. Markanız için kurumsal imajla güven verecek tasarımı sosyal medya sayfanızda yansıtıyorum. Ek olarak rakip analizleri, takipçi analizleri gibi aşamalar ile süreci yönetmeye devam ediyorum.

Sosyal Medya Danışmanıyla Başarıya Ulaşın

Hizmet sonunda istediğini sonuçlara ulaşmak için sosyal medya danışmalığı sertifikası olan veya sosyal medya yönetim tekniklerine hakim bir uzmandan destek almanız gerekir. Profesyonel hizmet sunan kişi bir sosyal medya danışmanının becerilerine sahip olabilmeleridir. Bu beceriler ise şunlardır:

  • Sosyal medya hesaplarınız için tasarımıyla öne çıkan özgün içerik üretebilme ve yayınlama,
  • Facebook, Linkedln, Twitter hesplarınız için doğru yönetim stratejisini belirleyebilme,
  • Sosyal medya kampanyalarını yönetilme becerisi,
  • Her sosyal medya platformu için ayrı değerlendirme yapabilmek,
  • Sosyal medyada trend olan anahtar kelime ve etiketleri içerik yayın sürecine dahil edebilmek,
  • Çalışmalarda kullanılması son derece önemli analiz araçlarını kullanmayı bilme,

Bu ve daha pek çok yetkinlik profesyonel bir sosyal medya danışmanında olmalıdır. Size sunduğum hizmet çerçevesinde tüm donanımımı çalışmalarımda ortaya koyuyorum. SEO tekniklerinden ve analiz araçlarından destek alarak sosyal hesaplarını için dikkat çekici içeriklerin paylaşımını yapıyorum.

İkna Edici Kampanya Metinlerine Sahip Olun

Profesyonel bir hizmette, sosyal medya danışmanı görevleri geniş bir alana dağılmış durumdadır. Sadece sosyal medya hesaplarınızı bir tasarım içinde oluşturmak ile uzmanın görevi bitmez. Size sunduğum hizmette stratejiyi yürütürken, hesaplarınızda yer vereceğim metinler ile de ilgileniyorum. Potansiyel müşterilerinizi hizmetinizden yararlanmaya güven vererek ikna eden metinlerin hesabınızda yer alması önemlidir. Diğer yanlan bir blog sahibiyseniz, bu alandaki yazıların daha fazla okunması için sosyal medya hesaplarınızda benzer formatlı içerikleri yaratıyorum.

Sosyal medya danışmanı olarak metin yazarlığı becerilerim sayesinde, müşterilerinize sunduğunuz hizmet ve ürünler konusunda ikna edici konuları öne çıkarıyorum. Kampanyalarınızı en iyi şekilde ifade edecek içerikleri hazırlayıp, sosyal medya hesaplarından geniş kitleye ulaştırıyorum. Ayrıca hedef kitle analizi ardından markanıza daha fazla önem ve potansiyel müşteri olarak gördüğüm kullanıcılar için özel kampanyaları yönlendiriyorum. Bu işlemler sadece gezinmek için değil sipariş tanımlamak içinde web adreslerinize yönelecek olan kitleyi sosyal ağlardan yakalıyorum.

Sosyal Medya Danışman Hizmetinde Başarılı Reklam Çalışmaları

Profesyonel sosyal medya reklam danışmanı olarak sadece ücretsiz değil, ücretli sosyal medya platformları içinde danışmanlık hizmetimi sunuyorum. Ücretli platformların nasıl çalıştığını bilmek ve sizin tercihinize bağlı olarak bu alanlarda markanızın adını duyurmak profesyonel bir danışmanın görevidir. Hizmetim çerçevesinde Organik pazarlamayı güçlendirmek için kampanyanızı, ürününüzü farklı reklam türleri üzerinden yayınlıyorum.

Facebook, Twitter, Lınkedln, Sanpchat, Pinterest reklam türlerinden yararlanarak tanıtımınızı gerçekleştiriyorum. Sosyal ağda keşfet alanında öne çıkabilmenizi sağlayacak olan ücretli reklam seçenekleri hakkında sizi bilgilendiriyorum. Reklamlarınızı ise kitlenin dikkatini çekecek şekilde hazırlıyor, görsel açıdan kaliteli sonuçları alıyorum. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti  verirken, sosyal medya hesaplarınızın açılışından, yönetimine ve reklam yayınlarına kadar her alanda yanınızda yer alıyorum.

İletişim için:

Scroll to Top