Kurumsal Web Tasarım Hizmeti

Kurumsal Web Tasarım Hizmeti Nedir?

Kurumsal web tasarım hizmeti hakkında bilgi verirken,“firmanızın kurumsal kimliğini en uygun şekilde yansıtan web sitesine sahip olmanızı sağlayan hizmettir.“ ifadesini kullanabilirim. Kurumsal web siteniz aslında firmanız hakkında tüm detayların dünyaya sunduğunuz yerdir. Bu yüzden web sitenizi tasarlarken kurumsal kimliğiniz ve hizmet amacınızı göz önünde bulunduruyorum. Kurumsal web sayfası tasarımı yaparken, sektörünüzü, logonuzu, verdiğiniz hizmeti, hedef kitlenizi çalışmam kapsamında birer enstrüman olarak kullanıyorum. Bu yolla şirketinizin kurumsal kimliğine ayna olan bir web adresini meydana getiriyorum.

Renklerde ve Temada Kurumsal İmaj

Kurumsal web sitesi tasarımı edinmek istiyorsanız, sitede renklerin ve yazı fontlarının kurumsal unsura uygun hazırlanmasına dikkat etmelisiniz. Sitenizde sektörünüz, hizmetleriniz hakkında bilgi verecek sekmeler yer almalıdır. Tüm bu detaylar ise kaliteli metinler ile anlatılmalıdır. Diğer yandan hedef kitlerinize hitap eden bir web sitesi tasarımı önde olmalıdır. Çalışmalarımda hedef kitlenizin ihtiyaçlarını analiz ederek bir tasarım hazırlıyorum. Aynı zamanda aklınızda yer alan kurumsal imajı site dizaynına yansıtmak için bahsettiğimiz detaylara önem veriyorum.

İlk İzlenimde Başarıyı Yakalayın

Bilindiği gibi günümüzde bir hizmet veya ürün almak isteyen kişi ilk olarak ihtiyaçlarını internetten aratır. Bu kapsamda ilk karşılaşacağı şey web adresinizdir. Eğer sitenizde kaliteli unsurlara ve kurumsal imaja yer veriyorsanız, dikkat çekersiniz. Daha açık bir ifade ile güven veren bir kaliteyi web adresinde de yansıyabiliyorsanız hedef kitlenizin ilgisini daha fazla görürsünüz.

Potansiyel müşterileriniz üzerinden bırakacağınız ilk izlenimin iyi yönde olması, onların size geri dönüş yapmalarını sağlar. Özellikle sektördeki rekabetin dijital dünyaya taşınmasına bağlı olarak, sizin için güçlü bir imajı bu alanda da yansıtabilmeyi amaçlıyorum. Hızlı erişim sağlanabilen, anlaşılır temada kurumsal bir web site hazırlayarak, ilk izlenimde başarıyı yakalamanızı sağlıyorum.

Analizde ve Kapsamlı Çalışmalardan Yararlanın

Kurumsal web tasarımı hizmeti verirken analiz sonuçlarından destek alıyorum. Kurumsal web adresi tasarımı yapmadan önce, sizinle aynı sektörde olan uluslararası firmaların web adreslerini inceliyorum. Çünkü sizin için hazırladığım site tasarımı başka bir firmanın sitesi ile eşleşmemelidir ve özgün olmalıdır. Bunun yanında sektörde trend olan detaylardan ise uzaklaşmamalıdır.

Kurumsal web adresi tasarımınıza bir taslağı hazırlayarak başlıyorum. Bu taslağı oluştururken ürünleriniz, hizmetiniz, hedef kitleniz hakkında edindiğim bilgileri materyal olarak kullanıyorum. Tüm konuları sitenize taşıyacağım başlıkları, sekmeleri ve anahtar kelimeleri ise SEO kurallarına göre hazırlıyorum. Potansiyel müşterilerinizin adresinize daha rahat ulaşmalarını sağlayan navigasyon özelliğini tasarıma ekliyorum. Müşterilerinizi olumlu yönde etkileyecek ve beğeni alacak renkleri temada kullanmayı tercih ediyorum. Çalışmaya dair parçalarım tümü bir araya geldiğinde kurumsal sitenizi arama motorlarında üst seviyede olabilecek nitelikleri kazanır.

Sitenize, kurumsal web sayfası tasarımı yaptırmak için gerekli tüm hizmet adımlarını size sunan bir tasarımcı ile çalışmalısınız. Modern arayüz, reponsive tasarım, Google map ve iletişim formu bölümü, hakkımızda sayfası, sosyal medya butonları sitenize kazandırılmalıdır. Ayrıca site içi tasarıma dair metinlere, başlıklara SEO çalışması yapılmalıdır. Ziyaretçi akışı için site hız performansı yükseltilmelidir. Size sunduğum hizmet kapsamında bu adımların tümünü izlediğim projelerimle, aklınızda yer alan kurumsal siteye kavuşmanızı sağlıyorum.

Kaliteden Ödün Vermeyen Trend Tasarım

Kurumsal web sitenizi hazırlarken eskimiş tasarımlar yerine sevilen trend tasarımları uygulamayı esas alıyorum. Ancak bunu yaparken kurumsal yapının ciddiyetinden uzaklaşmamak önemlidir. Ölçüyü koruyarak, modern bir arayüzü web adresinize kazandırıyorum. Yine modern dinamiklere uyumlu olabilmeniz için responsive tasarımın önde olması gerekiyor. Bunu biraz daha açarsak, kurumsal web adresinizi bütün cihazlardan rahatlıkla erişilebilir bir düzeye taşıyorum. Mobil ve masaüstü uyumluluk web adresine daha yüksek ziyaretçi akışını sağlamanın anahtarlarından biridir.

Harekete Geçirici Tasarımlar

Kurumsal web adresinizde şirket telefonunuz, e-posta, adres bilgileriniz mutlaka bulunmalıdır. Bunlar ise toplu bir şekilde iletişin sayfasında yer almalıdırlar. Adresiniz, Google Map haritası ile birlikte iletişim sayfasında yer almalıdır. Potansiyel müşterilerinizin size daha rahat ulaşmalarını sağlayacak bu bölümü tasarıma mutlaka ekliyorum.

Kurumsal şirketiniz gerçek dünyada nasıl sektör rekabeti içinde ise dijital dünyada da bu rekabetin içindedir. Kurumsal web sitesi tasarımı hizmeti verirken, tasarımı SEO ölçütlerine göre hazırlıyorum. Çalışmalarım ardından dijital rekabete sizde dahil olabilir, ara sonuçlarından daha iyi noktalara ulaşabilirsiniz. Bu noktaya ulaşmanızı ise kurumsal web tasarımı hizmeti kapsamında sunduğum botlarca iyi tanınan anahtar kelimeleri analiz etme çalışmasıyla sağlıyorum.

İletişim için:

Scroll to Top