%100 Çalışan WordPress Ping Servisleri Listesi (2021)

Ping Servisi Nedir?

Ping servisleri; WordPress ve diğer blog yazılımlarının, arama motorlarına internet sitenizin içeriğinin güncellendiğini bildirmek için kullandığı bir sistemdir. Bu yazıda, internet sitenizin içeriğini her yayınladığınızda veya güncellediğinizde arama motorlarının en iyi şekilde bilgilendirilmesini sağlayacak, WordPress sitelerinizde kullanabileceğiniz WordPress ping listesi paylaşıyorum.

Bu WordPress ping listesi, blogunuzun arama motorlarında daha hızlı indekslemesini sağlayacaktır. Ayrıca, WordPress ping listesini blogunuza nasıl ekleyeceğinizi de göstereceğim.

Bu içerikteki bilgiler, WordPress SEO adına herhangi bir fayda sağlamaz. Ping servisleri listesi, sitenize eklediğiniz yazıların daha hızlı bir şekilde Google tarafından dizine eklenmesini sağlar.

WordPress Ping Servisleri Nasıl Çalışır?

Ping; yeni içerik yayınladığınızda veya eski içeriği güncellediğinizde, WordPress ve diğer içerik yönetim sistemlerinin diğer web sitelerini ve hizmetleri bilgilendirmek için kullandığı bir bildirim sistemidir.

Site içeriğiniz güncellendiğinde, WordPress bir ping sunucusuna ping atar ve bu sunucu Arama Motorları, haber ve besleme web siteleri, web sitesi dizinleri ve diğer birçok hizmet gibi diğer hizmetleri bilgilendirir. Böylelikle, içerikten daha fazla servis haberdar olur ve indeksleme süresi kısalır.

Ping Servisleri Faydalı mı? Ping Servislerini Kullanmalı mıyım?

Dediğim gibi, yeni bir içerik veya sayfa yayınladığınızda ya da güncellediğinizde, WordPress, WordPress blogunuzun ping listesine eklenen ping hizmetlerine bir ping gönderir. Bu hizmetler pinglendiğinde, arama motorlarına bildirimde bulunacaklar ve arama motorları yeni veya güncellenmiş içeriği hızlı bir şekilde indeksleyecektir.

Varsayılan olarak, WordPress, diğer büyük ping hizmetlerine ping atmak için Ping-O-Matic’in sunucusunu kullanır. Ancak tek bir servis kullandığı için yeterli etkiyi alamıyor olabiliriz. Bu yüzden farklı servisler ekleyerek ping miktarını artırmalıyız.

WordPress Ping Servisleri Listesi (2021 – Sadece Çalışan Servisler)

İşte tüm WordPress yüklemelerimde kişisel olarak kullandığım WordPress ping hizmetlerinin özenle hazırlanmış bir listesi. WordPress için bu ping listesi, blogunuza neredeyse bilinen tüm ping hizmetlerini bildirme imkanı verecektir. Listenin az olmasına bakmayın, daha fazla servisin olduğu listeler o kadar faydalı değil. Çünkü o listelerdeki servislerin büyük çoğunluğu çalışmayan servisler. Aşağıdaki liste sadece çalışan ping servislerini içerir.

http://rpc.pingomatic.com
https://rpc.twingly.com/
http://blogmatcher.com/u.php
http://ping.feedburner.com
http://ping.blo.gs/
http://www.weblogues.com/RPC/
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://pingoat.com/goat/RPC2
https://www.pingmyblog.com/

WordPress Ping Servisi Nasıl Eklenir?

Bu ping listesini WordPress’e eklemek için,

 1. WordPress Yönetici Paneline girin,
 2. Ayarlar » Yazma » Servisleri güncelle alanına gelin,
 3. Yukarıdaki ping servisleri listesini kopyalayın ve o alana yapıştırın,
 4. Değişiklikleri kaydet dedikten sonra her şey tamam.
wordpress-ping-servisleri-calisan-nasil-yapilir

Kapanış

Eğer sizin de önerdiğiniz ping listeleri varsa yorumlardan herkesle paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz Dijital Pazarlama Kaynakları Al!

Eposta bültenime abone ol ve +2.000 kişilik bir topluluğun parçası olarak ücretsiz dijital pazarlama e-kitapları, dersleri gibi kaynaklara eriş!

Abone olduğun için teşekkürler!

Bir şeyler yanlış gitti.

Bunları da beğenebilirsiniz:

15 thoughts on “%100 Çalışan WordPress Ping Servisleri Listesi (2021)”

 1. Ege Bey içerik için çok teşekkürler, güncel olmayan ping servisleri arasında pinpon topu gibi dolana dolana bir hal oldum. Allah sizden razı olsun, feedburner çok hoşuma gitti, bunun kullanımı hakkında da bir rehber hazırlamanız mümkün müdür?

  1. Beğenmenize sevindim Hasan Bey, feedburner ile ilgili değil de Mailchimp ile ilgili düşünüyordum. Feedburner biraz eski bir servis. Eposta pazarlaması için Mailchimp ve Sendinblue tercih ediyorum genelde.

 2. En çok aranılan ama güncel ping servislerini bulmakta zorluk çektiğiniz bir soruya cevap vermeniz harika olmuş. Hemen sitelerime ekledim. Faydasının olacağını düşünüyorum.

 3. Merhaba hocam kafama takılan bir şey var eskiden yararlı idi ancak reddit ve bir başka platformda artık blog ping olayının ters tepki yaptığı söyleniyor varmı aslı?

  1. Pinglemek için sosyal medya vs. kullanmakta hiçbir sakınca yok. Zaten bu siteler Google tarafından bilinen siteler ve büyük çoğunluğu nofollow veriyor linkleri. Direkt etkisinin olduğunun düşünmüyorum.

 4. Özellikle pingomatic yıllardır kullandığım servislerden biridir. Diğerlerine nedense ihtiyaç duymadım diyebilirim. Sürekli değil ama dönemsel olarak tercih ederim. Açıkcası çok fazla faydalı olduğuna inanmıyorum ama tercih ediyorum.

 5. Bilgiler çok kıymetli, özelikle düzenli ve özgün içerik üretilen wordpress sitelerde Rank Math SEO gibi arama motoru optimizasyonu eklentileri de oldukça kıymetli bir iş yapıyor, içeriği birçok arama motoruna anında ve düzenli pingliyor ve arama motorlarında fark edilmeyi önceliklendiriyor.

 6. Merhaba, önerileriniz oldukça iyi. Bu konuda çok eksiklik yaşıyordum fakat içeriğiniz sayesinde aklıma takılan tüm soruları gidermiş oldum. Seo ve WordPress konusunda içeriklerinizi sürekli olarak takip ediyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top