WordPress Güvenlik Optimizasyonu Hizmeti

WordPress güvenlik optimizasyonu hizmeti, bunun öncesinde kazandığınız tüm optimasyonları koruma altına almak için verdiğim hizmettir. Örneğin siteniz için tema, hız, eklenti optimasyonlarını başarı ile tamamladık. Bunları koruma altına almak için ise WordPress sayfası güvenlik optimizayonu aşamasına geçmek gerekir. Güvenlik optimizasyonunu siteniz için gerçekleştirirken ilk adımda önceliklerinizin neler olduğunu öğreniyorum. Ardından eklentiler ile güvenliği sağlama adımına geçiş sağlıyorum.

WordPress Site Güvenliğini Eklentilerle Yükseltelim

Güvenlik optimizasyonu yaparken, dikkatle çalışacağım nokta eklentilerdir. Güvenlik eklentileri arka plandan gelebilecek tehlikelere karşı sitenizi koruma altına alırlar. Özellikle ziyaretçi odaklı WordPress altyapılı sitelerinizde güvenlik eklentilerini kullanıyorum.

Bunların ücretsiz sürümleri bulunsa da ücretli sürümler hakkında da bir raporlamayı size sunuyorum. Hangisi ihtiyaçlarınıza tem cevabı veriyor ise bu eklentileri kullanıyorum. Bir çok kurumsal şirket ve blog sahibi kullanıcı sitelerine zarar gelmesi ardından güvenlik eklentilerine önem vermeye başlarlar. Hizmetinden yararlandığınızda bu gibi bir süreci yaşamaz, güvenlik koşullarından emin olursunuz.

Profesyonel ve Kapsamlı WordPress Güvenlik Optimizasyonu Hizmeti

WorldPress güvenlik optimizasyonu hizmeti çerçevesinde sizlere pek çok aşamayı içeren bir çalışma sunuyorum. WordPress adresi güvenlik optimizasyonu gerçekleştirirken izlediğim adımlar:

  • Wordfence güvenlik eklentilerini ekleme,
  • Shield Security,
  • Allı n One WP Securitey & Firewall veya,
  • Sucuri Security eklentilerini kurma,

Bu aşamalar ile web adresinizde güvenlik koşullarını sağlıyorum. Üstte maddeler halinde sunduğum seçenekler uzun vadede web adresinizde güvenlik eklentisi olarak yer alabilecek öğelerdir.

WordPress Güvenlik Optimizasyonu Hizmetiyle Kötü Yazılımlardan Korunun

Sizinde bildiğiniz gibi internet dünyasında birden fazla zararlı yazılım dolaşır. Bu yazılımlar WordPress sitenize zarar verebilecek, güçlü seviyelerdedirler. Hatta düşük, orta ve yüksek zararlı seviyelerde ele aldığımız yazılımlar bulunur. Bunların birçoğu verileriniz kaybedebilmenize sebep olurlar. Reklam virüsleri ise sitenizi kullanılamayacak hale getirebilirler. Siteniz için gerçekleştirdiği güvenlik optimizasyonu bu sebepler, emekleriniz korumak için gereklidir. Ziyaretçilerinize Google üzerinden kötü bir imajı yansıtmamak için güvenlik optimizasyona başvurmanız önem taşır.

WordPress güvenlik optimizasyonu yapmak aynı zamanda virüs temizleme işlemini de içerir. Yeni kurduğum bir site için veya kötü yazılama bulaşmamış bir site için güvenlik optimizasyonu gerçekleştirebilirim. Aynı zamanda virüs temizliği ardından da güvenlik optimizasyonunu sağlıyorum. Virüs temizleme hakkında çalışmalarıma başlamadan önce, sitenizin bozuk halinin yedeğini alıyorum. Bu güvenlik açısından önemlidir. Ardından, güvenlik elentileri için taramayı başlatıyorum. Tespit ettiğim sorunları ise çözüme kavuşmak için çalışmaya başlıyorum. Maalesef ki virüslerden sitenizi temizleme konusunda bireysel girişimleriniz istediğiniz sonuçları veremeyebilir. Çünkü kötü niyetli yazılıların temizlemesi WordPress güvenlik uzmanı tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bu kapsamda sizlere desteğimi sunuyorum.

WordPress Güvenlik Optimizasyonu Hizmetiyle Güncellemeden Yararlanın

WordPress sitenizde güvenlik optimizasyonunu sağladıktan sonra bu optimizasyonu güncel tutmak gerekir. Çünkü sürekli olarak aynı nitelikleri yansıtan bir site kötü niyetli kullanıcılarca defalarca analiz edilebilir. Tüm açıkları detaylıca tespit edilir. Kötü niyetli yazılımlara ve virüslere bu takip edilebilir açıkları sunmamak için güvenlik optimizasyonunu güncelleme yoluna gidiyorum. Bu yolla açıklarda değil güvenlikte stabiliyeti ön plana alıyorum.

Zorluğu Yüksek Şifreye Sahip Olun

WordPress güvenlik opitimizayonunda kaliteli koşulları size sunmak için güçlü şifreleri kullanmayı tercih ediyorum. Bu şifreli tabi ki de sizden edindiğim bilgiler kapsamında oluşturuyorum. Büyük harf, sayı, noktama işaretleri, küçük harf içeren çözülmesi zor şifreleri web adresiniz için tanımlıyorum. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bu şifreleri sadece web adresinde kullanmanın yeterli olmamasıdır. Aynı zorlukta şifreleri web adresinde açıkça bilgisini sunduğunuz e-posta adresiniz içinde oluşturmalısınız. Sosyal medya adresleriniz içinde aynı zorlukta şifreler için siz yönlendiriyorum.

WordPress sitenizde güvenliği bir adım öne taşımak için paylaşımlı hosting kullanımından kaçınmanız gerekir. Eğer bunu kullanma kararı aldıysanız da önemli güvenlik sınırlamalarını sunan bir modeli benimsemeniz önemlidir.

İki Aşamalı Doğrulama Avantajı

WordPress güvenlik optimizasyonu hizmeti verirken siteniz için iki aşamalı doğrulama yöntemini tanımlıyorum. Bu doğruma model, mobil uygulama, E-posta ve SMS yoluyla siteye her girişte ek bir doğrulama talep eder. Sizden başka bir kişinin siteye erişimi zorlaşır. İki aşamalı doğrulamada sisteme giriş yaptığınız sabit şifrenize ek olarak, he 30 saniyede yenilenen güvenlik kodunu kullanabilirsiniz. Bunu her 30 saniye bir değil sisteme girerken bir kez telefonunuzdan giriş sekmesine tanımlarsınız. WordPress Güvenlik optimizasyonu hizmeti verirken, yedeklemeleri her zaman yapmaya özen gösteriyorum. Bu ise sizi olası risklerden korumak için gerçekleştirdiğin bir işlemdir.

İletişim için:

Scroll to Top