WordPress Hız Optimizasyonu Hizmeti

WordPress hız optimizasyonu hizmeti, ziyaretçilerin WordPress altyapılı sitenize daha kısa bekleme süresiyle giriş yapmalarını sağlayan hizmettir. Arama sonuçlarında yükselebilmek için hızlı bir siye yapınsa sahip olmanız gerekir. Sizlere sunduğum hizmet ile bunu sağlayıp, sitenizi maksimum hıza yükseltmek için çalışmalar yaparak ziyaretçi kaybınızın da önüne geçiyorum.

Ziyaretçilerinizi Geri Kazanın

Özel bir web adresi olsun veya WordPress altyapılı bir site olsun her ikisi içinde hız önemlidir. Çünkü hız iyi değilse internet kullanıcıları ana sayfanıza ulaşmakta dahi güçlük çekerler. Bu alanda çok beklemek zorunda kalırlar. Sitenize çekmeyi başardığınız kitleyi ise düşük hız yüzünden kaybedebilirsiniz. Burada hem ilk adımla harcanan emekler boşa gider hem de sayfanın trafik performansı düşer.

Kullanıcılar beklemek yerine her ürüne her sekmeye hızlı ulaştıkları rakip sitelere gitmeyi tercih ederler. Bu noktada size gerekli desteği sağlayarak sitenizi hızlandıracak çalışmaları gerçekleştiriyorum. 3 saniyelik süreler bazında ideal sürede açılan WordPress sayfalarını size kazandırıyorum.

Site İçi Hızı Yükseltin

WordPress hız optimizasyonu hizmeti sadece ana sayfaya ulaşımdaki hızı incelemez. Hedef kitlenizi ana sayfaya sağlıklı şekilde ulaştırdıktan sonra site içi sayfalara geçişte de aynı hızı sunmanız gerekir. Hızlı yüklenen site içi sayfalar ziyaretçileri memnun eder. Aynı zamanda arama motorlarını da memnun ederler. Bu mantık ile size sunduğum hizmet ardından ziyaretçiler artık sitenizde daha fazla vakit geçirmeye başlarlar. Çünkü sekmeler arası yolculukta zorluk çekmezler. Karmaşık öğeler ve düşük hızla karşılaşmazlar.

WordPress site hızı optimizasyonu çalışmamla sayfa hızınızı yükseltirken, ziyaretçilerinizin sayfa içinde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak koşulları oluşturuyorum. Bu kapsamda blog yazılarınız daha fazla ilgi görür ve ürünleriniz daha fazla incelenir.

Analizle Sorun Tespiti

WordPress sayfası hız optimizasyonu hizmetinde, sitenizin yavaşlamasına neden olan faktörleri tespit etmek önemlidir. Çünkü temeldeki sorunları bilmek ve ilk olarak bunlara eğilmek daha kısa sürede sonuç alma avantajını kazandırır. Planlı bir uygulamada aslında alakasız noktalara müdahale yapılıyor olabilir.

Projelerimde bu yüzden öncelikli olarak analiz gerçekleştiriyorum. Bazen sunucunuzda olan hatalardan kaynaklı bir hız düşüşü olduğunu tespit ediyorum. Bazı anlarda ise site sayfalarında yazımsal açıdan gereğinden çok daha büyük metinlerin yer aldığını görüyorum. Daha pek çok faktör ilk analiz ardından ortaya çıkabilir.

Çalışmam kapsamında WordPress altyapılı site sayfalarınıza daha uygun metin ve içerik boyutlarını ekliyorum. Başlıkları, sekmeleri, anahtar kelimeleri kontrol edip düzenliyorum. Hız hala istenilen seviye değilse gerekli SEO tekniklerini sayfaya uyguluyorum. Kapsamlı adımlarım sonunda sıralama kaybına sebep olmayacak bir web adresine kavuşabilirsiniz.

Reklam Giderlerinde Düşüş

Bilmeniz gerekir ki yavaş açılan web sitesi reklam giderlerinizin atmasına sebep olur. Çünkü WordPress adresi hız optimizasyonu sağlanmayan web sitesi, kampanyalarınızı hedef kitleye göstermekte güçlük çeker. Google reklamları kullanıcıların internet dünyasında aradıklarına en hızlı şekilde ulaşbilmelerini sağlarlar. Yavaş açılan bir web sitesi ise bu duruma aykırılık taşıdığından, arama motorundan düşük puan alır. Kalite puanları, reklmlarının üst sıralarda görünebilmeleri için son derece önemlidir.

Projelerim kapsamında vakit kaybetmeden hem masaüstü hem de mobil cihazlardan sitenize daha hızlı erişimi sağlayacak çalışmaları uyguluyorum. Site hızınız yükselttikçe kalite puanlarınızın da arttığını görebilirsiniz. Artım reklam ve kampanyalarınızın sektör rakiplerinizin gerisinde kalmaz. Sağlıklı bir şekilde hedef kitlenize ulaşırlar.

Ziyaretçilere İyi Bir Deyim Sunmak

Hızlı web sitesi demek, ziyaretçilerine iyi bir deneyimi sunan site demektir. Bu iki tanımı birbirleri ile örtüştürmemiz gerekir. Hızı kazanırken SEO tekniklerinden uzak duramayız. Bu yüzden özellikle site ana sayfanızda anahtar kelimler analizi ardından hazırlanmış bölümlere yer vermeyi tercih ediyorum. Botların ilgi göstereceği, trend anahtar kelimeleri ve varyantlarını içeren yazıları site içinde tercih ediyorum. Tüm bu çalışmalarım site hız performansını size geri kazandırırlar.

WordPress sitesi hız yükseltme çalışmasında gereksiz temaları ve eklentileri adresinizden çıkarıyorum. Hiçbir işlevi olmayan, yararlı bilgileri sunmayan metinler ve eklentiler hızı düşürürler. Bunların yerine SEO kriterlerine uygun ve ideal boyutlu eklentileri yerleştirmek önemlidir. WordPress hız optimizasyonu hizmeti çevresinden bu konuya eğilerek, gereksi eklentileri devre dışı bırakarak sıralamada yükselmenizi sağlıyorum. Doya boşluklarını, gereksiz karakterleri siteden atıp, var olanların boyutlarını ise yeniden düzenliyorum.  Autoptimize, W3 Total Cache gibi eklentiler ile küçültülmesi gereken eklentilere gerekli müdahaleyi gerçekleştiriyorum.

İletişim için:

Scroll to Top