WordPress SEO Hizmeti

WordPress SEO hizmeti, WordPress altyapılı sitenizin arama motorunda performansını yükselten hizmettir. Bu tanımlamayı yaptıktan sonra hizmetin, web adresinizi sıralamada üst noktalara taşıyacağını belirtebilirim. Çalışmalarım sırasından SEO teknikleri WordPress altyapılı sitenize uygulayarak, dijital dünyadaki rekabette adınızdan söz ettirebilmenizi sağlıyorum.

Sıralama Yükselten Eklentilere Sahip Olun

Profesyonel WordPress SEO hizmeti, aslında en iyi WordPress SEO eklentilerini kullanarak oluşturulur. Bu yüzden projelerimde kurulum ardından tasarım ihtiyaçlarınızı SEO uygun şekilde karşılıyorum. SEO uyumlu tema, yemiz koda yapısı, hızı arttıracak site tasarımı sizlere kazandırdığım avantajlardır.

WordPress sitesi SEO hizmeti kapsamında SEO dostu, temiz kodlanmış bir adresi size sunuyorum. Aynı zamanda WorlPress kütüphanesinden de tercihinize bağlı olarak birçok ücretli ve ücretsiz temadan yararlanabiliyorum. Ancak bunlar arama motorunda iyi bir sıralama için yeterli detayları sunamazlar. Bu yüzden SEO teknikleri ile özgün bir temayı sizler için hazırlamayı tercih ediyorum.

SEO Dostu URL Sahibi Olmak

WordPress sitenizi oluştururken ilk adımda sitenizin URL’sinde “www“ kullanmak istiyor musunuz buna karar veririz. Ardından arama motorları için en uygun olacak URL’yi birlikte seçiyoruz. WordPress sitesinizi SEO’ya uyumlu hale getirmek için Yönetim paneli kısmında gerekli adımları da izlemem gerekir. Ayarlar bölümünden, gelen bölümden işlevsel tercihleri SEO’ya uyumlu olacak konumda ayarlama önemlidir.

Hizmet kapsamında SEO dostu URL yapılarının oluşturulması önemlidir. SEO dostu URL ise sayfanın içeriklerini açıkça tanımlayan kelimeleri kapsar. Böylece internet kullanıcıları ve arama motorları tarafından okunması kolay bir web adresine sahip olursunuz. Sizn için hazırladığım URL’ye bakan internet kullanıcıları, nasıl bir sayfaya gideceklerini ve neyle karşılaşacaklarını anlayabilirler. Bunu rahatlıkla tahmin ederek, sitenize yönelirler. Eğer akıllarında tam olarak aradıkları şeyin cevabı URL’de veriliyorsa, bu daha yoğun bir ziyaretçi trafiği çekebilmeyi sağlar.

Farklı Alternatifler

WordPress SEO uzmanı olarak, en iyi eklentileri size sunmak görevlerimin başında gelir. Çünkü, arama motorunda üst sıralara yerleşmek için trend eklentilerden faydalanmak önemlidir. Bu kapsamda Yoast SEO, Rank Math SEO, All in SE Pack gibi eklentiler hakkında bilgilendirmeyi de sizlere gerçekleştiriyorum. Sizin için bir karşılaştırma listesini hazırlıyor, sunuyor ve özelleştirilmiş seçenekler için kendi çalışmalarımı sürece dahil ediyorum.

WordPress SEO hizmeti verirken site haritalarınızı da SEO tekniğine uygun şekilde hazırlıyorum. Web sitenizde listelenen sayfalar, özel kategoriler, yazılar ve XML sitemap özel bir ilgi ile hazırlanması gereken alanlardır. Anahtar kelime analizleri ardından botlarca iyi puan alacak kelimeleri bu alanlarda kullanmak işlemi, SEO çalışmalarımda temeli oluşturur. Bu teknikle arama motorlarının sitenizi hızlı şekilde bulabilmesini mümkün kılıp, sıralama performansın yükselmesini sağlıyorum.

Etkili SEO Analizi

WordPress SEO analizi de hizmet kapsamında sunulması gereken bir adımdır. SEO sadece tekniklerin web adresinize uygulamasından ibaret değildir. Planlamaya doğru yön verecek verileri elde etmek önemlidir. Bu yüzden anahtar kelime analizlerinden ve rakip analizlerinden yararlanıyorum. Ardından sizin için en ideal planının taslağını oluşturuyorum.

Özelleştirilmiş koşulların haricinden Google’ın sunduğu imkanlardan da yararlanmak SEO için gereklidir. Web Master Tools olarak da bilinen Goggle Searc Console’u WordPress sitenize uyguluyorum. Bu yöntemler içeriklerinizin arama motorunda nasıl görüntülendiğine dair bir bakış açısını kazanabilirisiniz. Sayfalarınızın arama motorunda nasıl görüldüğünü saptayabilirsiniz. Uygulamadan elde edeceğim analiz sonuçlarını bir rapor halinde size sunuyorum. Sitenizi bulmak için kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri arama motoruna girdiklerinden sizleri haberdar ediyorum. Her bir sayfa için sonuçların ne yönde olduğunu, hangilerinin daha yüksek adette tıklandığını ortaya koyuyorum. Tüm bu adımlar süreçten haberdar olabilmenizi sağlar.

Arama Motorlarında Yüksek Performans

Arama motorları, WordPress adresinizdeki her bir sayfa için puanlama yaparlar. Bu puanlamalar gelen trafik ise gizli tutulur. Bu yol sayesinde sadace kullanıcıların tıklama sayıları sıralamada etkili olmaz. Sitenizin aldığı puan ve kalitesi sıralamaya büyük ölçüde etki eder.

Bu puanlamada iyi değerleri adresiniz kazandırmak için yaygın otorite işaretlerini sayfaya ekliyorum. Analiz edilmiş anahtar kelimeleri yazılarda ve başlıklarda kullanıyorum. Dahili bağlantıları vererek süreci destekliyor, site içi gönderileri birbirlerine bağlama yoluyla bot’un sayfada gezinmesini kolaylaştırıyorum. Diğer yandan sayfalar arası bağlantıları vermek, ziyaretçilerinizin sayfadan hemen çıkmalarını önleyen bir yöntemdir. Blog gönderilerinize yönelik yönlendirmeler, SEO değerini yükseltir. Yorumları alacağınız bir bölümü yaratmak, yorumların spam olmadığından emin olmak WordPress SEO hizmeti kapsamında sunduğum diğer çalışmalardır.

İletişim için:

Scroll to Top